Tavuk Çiftliği Kurarak Para Kazanma

Tavuk çiftliklerinin kurulması, özel olarak yumurta üretimiyle ilgili hizmet verilmeye başlanması halinde çiftlik yapılarına göre para kazanılabilecektir. Para kazandıran iş fikirleri arasında özellikle kazandırdığı tutar, yatırımın kar getirme olanağının çok yüksek olması sayesinde oldukça önemli adımlar atılabiliyor. Düşük maliyet olduğunu söylemek doğru değildir. Fakat bir yıl içerisinde, yaptığınız yatırımı çok rahat bir şekilde karşılayabilir ve oldukça yüksek kar rakamlarına ulaşabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurarak Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Tavuk çiftliği oluşturulması ve hazırlanan çiftlik sayesinde çok yüksek miktarlar elde edilmesi mümkün olacaktır. Anlaşmanın yapıldığı kurumlar, verilen hizmet ve kümesin fiyatları da çok büyük bir fiyat farkının ortaya çıkmasına yol açıyor. Çiftliğin hazırlanmasıyla birlikte, 15 bin Türk Lirası’na yakın kazanca ulaşılabilir. Maliyetin çıkarılmadığı bu tutar, maliyet çıkarıldıktan sonra ise net kazanç olarak 7000 TL ve üzerinde olacaktır.

Çiftlik oluşturulduğu taktirde, karşılanacak olan kazanç değerleri özellikle son dönemde devlet tarafından verilen destekler sayesinde en yüksek seviyelere taşınabiliyor. Kredi çekmek yerine, hibe alarak yatırımınızı yapabilir ve binlerce tavuğun bulunduğu kümesler oluşturarak kazancınızla birlikte maliyeti en kısa sürede karşılayabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurarak Para Kazanma Maliyeti Nedir?

Tavuk çiftliği kurulurken dikkat edilmesi gereken maliyet değerleri bulunuyor. Sadece yüzlerle ifade edilen tutarlar için değil, direkt olarak binlerce TL tutarındaki maliyetlerin değerlendirilmesini sağlıyor. Çiftlik kurulmak istenmesiyle birlikte özel olarak oluşturulmuş sistem eğer doğru işliyorsa maliyet de bir süre sonra düşürülecektir. Maliyetler için özellikle 1000 hayvanlık kümes inşa ediliyorsa, şu tutarlarda çiftlik oluşturulması ve maliyet değerlerinin belirlenmesini sağlanıyor;

  • Kümes için aylık elektrik faturası eğer ısıtmayı bu yöntemle karşılamıyorsanız 50 TL olarak belirlenecektir.
  • Kümes kurulum işlemleri 20 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir.
  • Hayvan başına tüketilen yem ile birlikte, aylık masrafınız 3500 ila 5000 TL arasında değişecektir.
  • Nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi, yumurtanın dağıtım işlemleri için 400 – 500 Türk Lirası masrafınız olacaktır.
  • Veterinerle anlaştığınızda aylık ortalama 200 TL ile bakımın yapılması sağlanacaktır.
  • Kuracağınız tesisin işçi masrafları, bekçilik ve diğer yönetim işlemleri için belirlenmiş olan tutar 1500 TL’dir.
  • Gelir vergisi olarak alınacak vergi 1000 Türk Lirası civarında olacaktır.
  • Kümesin beklenmeyen giderlerinden doğacak masraflar aylık ortalama 500 TL olacaktır.
  • Aylık toplam maliyetiniz ile ilgili toplam tutar ise 7500 Türk Lirası civarında olacaktır.

Tavuk Çiftliği Kurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Tavuk çiftliği kurmak isteyen bireylerin öncelikle tüm giderleri hesaplaması gerekiyor. Geliri son derece yüksek olmasına rağmen, gider oranı da bir hayli fazladır. Bu nedenle dikkatli olmak ve her zaman için tesisle ilgili yeterli düzeyde birikimin olduğundan emin olmak gerekiyor. Tavuk çiftliği kurmanın getirisi, kaç adet tavuğa sahip olduğunuza bağlı olarak değişir.

Tavukların kontrolünün düzenli bir şekilde yapılması, her zaman için hastalıklı tavukların ayrılması gerekiyor. Aksi taktirde yüzlerce tavuğun bir anda hastalanmasına yol açacaklardır. Bu tarz problemlerin yaşanmaması için özel olarak planlama sürecinden yararlanılabilir. Son dönemde özel olarak belirlenmiş tesis yapılarının değerlendirilmesi halinde, kazanılacak olan miktar da değişecektir. Tavuk çiftliği kurarak, 1000 tavukla aylık 13 bin TL ve üzerinde kazanç sağlayabilirsiniz. Bu tutardan her zaman için 5000 ila 7000 TL arasında değişecek olan maliyetin çıkarılacağı unutulmamalıdır. Geriye kalan tutar, para kazandıran iş fikirleri arasında bulunan kümes yetiştiriciliği ile elde edeceğiniz aylık kazanç olacaktır.

Load More Related Articles
Comments are closed.