Mado Bayilik Açmak

Bayilik açmak isteyen herkes tarafından genel Mado şartlarına uygun hareket edilme zorunluluğu bulunuyor. Çok kısa süre içerisinde onlarca dükkanıyla birlikte Türkiye’nin en önemli noktalarında hizmet vermeye başlayan firma, tanıtılmaya devam ediliyor. Her zaman için verilecek hizmet, ürün değerleri, personel eğitimi, ürün teslimatı, siparişler ile ilgili süreçte firma yetkilileri yanınızda olacaktır. Para kazandıran iş fikirleri arasında Mado bayiliği açmak da düşünülmesi gereken bir fikirdir.

Mado Bayilik Açmak İçin Neler Gerekir?

Mado tarafından belirlenmiş olan şartlar gereği, projeye uygun bir şekilde konsept hazırlanır ve müşterinin karşısına bu şekilde çıkılır. Bayiliklerde genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar, tesis özellikleri, kullanılacak mutfak bölümü ve bahçe, teras gibi alanlar incelenir. Her türlü detay hakkında dikkatli bir şekilde kararlar verilerek, Mado mimarlarının güvencesiyle bayilikler oluşturulur. Reklam ve tanıtım faaliyetleri, ürün siparişleri ile birlikte tüm bu süreç, dükkanın hazırlanması ve müşteri karşısına çıkması için gereklidir.

Cafe konseptine özel olarak belirlenmiş şartlara uygun hareket edilmesi ve seçtiğiniz dükkanın şartlarının şu şekilde olması halinde başvuruda bulunulması isteniyor;

 • Bayiliğin cadde üzerinde, yaya ve taşıt trafiğine uygun olan bölgelerde kurulmak istenmesi gerekir.
 • Park etme kolaylığına sahip olan, insanların araçlarını park etmekle ilgili sorunlar yaşamayacağı bölgede olması gereklidir.
 • Yürüyüş alanları üzerinde, her zaman için ulaşıma uygun olması şarttır.
 • Tercihen katlı binaların bulunduğu bir aparmanın zemin katında oluşturulması gerekir.
 • Cephe genişliğinin minimum 8 metre olma şartı bulunur.
 • Yatırım maliyetlerinin karşılanabilecek kadar sermayenin bulunması gerekir.
 • Tesis boyutunun 200 metrekare ve üzerinde olması istenir.
 • Kesinlikle bulunması gerekenler arasında teras veya bahçe yer alıyor.

Mado’nun nokta konsepti olarak hizmet verdiği bölgelerde çok daha az şart belirlenmiştir. Nokta konseptlerinde lokasyon özellikleriyle ilgili belirlenmiş olan şartların tümüne uygun olan dükkanlar için bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz;

 • Mado’nun alışveriş merkezlerinde market kasa çıkışlarına yakın bölgelerde bulunması talep ediliyor.
 • Yatırım maliyetleri için yeterli sermayenin bulunması isteniyor.
 • Paketleme için gerekli olan şartlara uygun, hızlı teslimat imkanı bulunan nokta oluşturulmasına izin veriliyor.
 • 20 ila 40 metrekare arasında değişiklik gösteren boyutlarda olan dükkanlara nokta konsept izni veriliyor.

Mado Bayilik Ücreti

Bayiliğin ücreti, hizmet verilecek olan noktaya ve dükkanın boyutuna bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Mado tarafından yükseltilen ve herkes tarafından tanınan marka adının kullanılmak istenmesi, açılacak olan dükkandan para kazanılması mümkün oluyor. Bayilikle ilgili belirlenmiş olan özel hizmetler sayesinde, dondurma dükkanı yönetimi için de, cafe türündeki faaliyetlerde olduğu gibi özel şartlara uyulması gerekiyor.

Bayiliğin başvurusunu yapan kişiyle birebir görüşme yapılması, şartlar belirtilmesi ve tüm detaylar hakkında bilgi verilmesi sağlanıyor. Konsepte uygun bir şekilde hazırlanacak olan dükkanın değerlendirilmeye uygun hale gelmesi adına detaylar müşteriye açıklanıyor.

Mado Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayilik oluşturmak isteyen bireylerin yapacakları başvurularda özel olarak belirlenmiş şartlara uygun şekilde hareket etmesi gerekiyor. Son dönemde doğrudan Mado tarafından değerlendirilecek olan bilgilerinizle bayilik açabilirsiniz. En kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmasını sağlayacak şekilde bilgileriniz, insan kaynakları tarafından inceleniyor.

Bayilikle ilgili şartlar gereği özellikle para kazandıran iş fikirleri arasında kendine her zaman yer bulması sağlanıyor. Mado’nun internet sitesi, mail adresi ve telefon numarası bulunuyor. Bu üç alandan biriyle kurumun merkezine ulaşabilir, franchising hizmeti vermek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bayilik şartlarıyla ilgili bir rapor sunulduktan sonra, formu doldurmanız ve başvurunuzun değerlendirilmesi için başvurunuzu onaylamanız gerekiyor. Bu sayede çok yüksek oranlarla ödeme yapmanız gerekmeksizin dükkan açabilirsiniz.

Load More Related Articles
Comments are closed.