Asteğmenler Ne Kadar Maaş Alır?

Asteğmenler Ne Kadar Maaş Alır

Asteğmenlerin 2018 yılı içerisinde alacakları maaşlar açıklandı. Dört farklı statü bulunuyor. Batıda veya görev yapıyor olmak, evli veya bekar olmak gibi ücret belirleme şartları bulunuyor. Para kazandıran iş fikirleri arasında bulunan askeri uzmanlık derecesi de kazanılacak miktarı etkiliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde asteğmen olarak görev yapan bir kıdemlinin batıda alacağı maaşlar ile doğuda alacağı maaşlar arasında aylık 2000 Türk Lirası gibi bir fark bulunuyor.

2018 Yılı Asteğmenler Ne Kadar Maaş Alır

2018 yılı içerisinde Asteğmenlerin maaşlarına tazminatlar eklenmeden net olarak 4200 Türk Lirası alacakları şekilde bir düzenleme yapılmıştır. Teğmenler ise 4550 Türk Lirası alt limitinden başlayan maaşla görevlerini sürdürüyorlar. Asteğmenlerin primleri ve doğu görevleri de eklendiği taktirde 6000 Türk Lirası civarında bir aylık maaş alma imkanına sahip oluyorlar. Çeşitli prim türleriyle maksimum maaşa ulaşılması mümkün oluyor.

Doğu görevleri ve bulundukları bölgedeki faaliyetleri, evlilik durumları da göz önünde bulundurularak alınacak olan toplam tutar 6000 TL’yi aşıyor. Asteğmenlerde alt limit 4200 TL, Teğmenlerde alt limit 4550 TL, Üsteğmenlerde alt limit 4800 TL olarak belirlenmiştir. 2019 yılının başında yeni bir maaş düzenlemesi yapılacağı belirtiliyor. Asteğmenlerin görevlerinin son üç ayında terfi etmeleri ve teğmen olmaları halinde, maaşları da buna uygun şekilde belirlenecek ve ekstra olarak minimum 350 Türk Lirası artış görülecektir.

Kısa Dönem Erler Ne Kadar Maaş Alır?

Kısa dönem olarak asker olanların alabilecekleri maaş farkı bulunulan bölgeye bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Askerliğini kısa dönem olarak yapan kişilerin alacakları maaşlar iki farklı gruba göre belirlenmiştir. Batı kesiminde görev yapan askerlerin alacakları maaş aylık 150 Türk Lirası’dır. Doğu bölgelerinde görev alan askerlerin maaşları ise 350 ila 450 Türk Lirası arasında değişiklik gösteriyor. Para kazandıran iş fikirleri arasında bulunan meslekle, asteğmenlerin maaşları 4200 TL ile 6500 TL arasında belirlenmiştir. Kısa dönem erlerin alacakları maaşlar ise batıda aylık 150 TL, doğuda 350 – 450 TL olarak açıklanmıştır.

Kısa dönem erlerin son üç yıl içerisinde, aldıkları maaşlarda on kattan daha fazla artışa gidildi. 2015 yılında 30 Türk Lirası’ndan fazla almayan kısa dönem erlerin 2018 yılında ise 450 TL’ye kadar almaları sağlandı. Ayrıca askere gideceğini belirten ve askerlik süresi boyunca paraya ihtiyacı olacağını söyleyen erler için bankalar özel kredi türleri de belirliyor. Belirli bir süre sonra geri ödeme yapabileceğiniz özel kredi türleri için de başvuruda bulunmanız mümkün olacaktır.

Load More Related Articles
Comments are closed.